ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ekim 2014 Çarşamba 07:06

Diyarbakırda ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü

Diyarbakırda ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü

Bu gece sokağa çıkma yasağı ilan edilen Diyarbakır'da iki gündür yaşanan olaylarda ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü.


Yetkililer, yaptıkları çalaşmada olayda ölen 5 kişinin kimliklerini tespit ettiklerini ve bu kişilerin hastanelerin morglarında bulunduğunu bildirdi. Hastanelerde durumları ağır yaralıların da bulunduğu belirtilirken, başka ölüm olaylarının olup olmadığının araştırıldığı ifade edildi. Yetkililer çalışmanın tamamlanmasının ardından resmi bir açıklamanın yapılacağını belirtti.

DİYARBAKIR'DA OKULLAR TATİL

Valiliğin yarın saat 07.00'ye kadar sokağa çıkma yasağı ilan ettiği Diyarbakır'da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, "Diyarbakır Valiliği tarafından alınan karar gereğince 08.10.2014 Çarşamba günü ilk ve orta dereceli (İlkokul-Ortaokul-Lise) okullarla Halk Eğitim Merkezleri bir 1 gün süreyle tatil edilmiştir" denildi.

BATMAN'DA 1 KİŞİ ÖLDÜ, ASKER ŞEHRE İNDİ

Batman'da bugün çıkan olaylarda Turgut Özal Bulvarı mevkiinde 23 yaşındaki Emrah Demir, vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Demir, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. İki gündür süren olaylar nedeniyle Valiliğin sokağa çıkma yasağının yanısıra okulları bir gün (Çarşamba) tatil ettiği Batman'da, akşam saatlerinde İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı askerler kent merkezine indi. Kentte güvenlik en üst seviyeye çıkarılırken, polis araçlarından halka sokağa çıkma yasağı ilan edildiği anonslarla duyuruldu.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER