ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 17:13

Diyarbakır'da 78 kilogram esrar ele geçirildi


Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı 1 -6 Şubat tarihleri arasında yaptığı operasyonlarda 78 kilogram kubar esrar maddesi ele geçirdi. Operasyonlarda 6 kişi gözaltına alınırken, bir kişi de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

        Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre; 1 -6 Şubat tarihlerinde, Hani ilçesi Gömeç köyü Çağıl mezrasındaki arazide farklı yerlerde, çalılıklar arasına gizlenmiş vaziyette, çuvallar ve poşetler içerisinde 63 kilo 780 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi. Kayapınar ilçesi Yolboyu köyünde araç içerisinde yapılan aramalarda ise bir şahsa ait valiz içerisinde 10 kilo 710 gram kubar esrar ile dört şahsa ait çanta ve valizler içerisinde toplam 8 bin 55 paket kaçak sigara elde edildi. Yenişehir ilçesi Çakmak köyü Geyik Tren İstasyonu'nda yapılan aramalarda valiz ve çantalar içerisinde 3 kilo 600 gram kubar esrar ile 450 paket kaçak sigara bulundu.

        Açıklamada, "Toplamda 78 kilo 90 gram kubar esrar maddesi ile 8 bin 505 paket çeşitli markalarda kaçak sigara ele geçirilmiştir. Söz konusu olaylarla ilgili adli tahkikata başlanmış olup 6 şahıs gözaltına alınmış, bir şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır." denildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER