ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 18:30

Diyarbakır Valiliği'nden yalanlama

Diyarbakır Valiliğinden yalanlama

Diyarbakır Valiliği, basında yer alan ‘3 polisten 3 kardeşe istismar’ haberlerini yalanladı.


Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, bazı internet haber sitelerinde ‘3 polisten, 3 kardeşe istismar’ ve “Diyarbakır’da 3 kardeş aylarca polis istismarına maruz kaldı’ şeklinde haberlere yer verildiği ve kurumsal Twitter hesaplarına konuyla ilgili mesajların geldiğinin görüldüğü kaydedildi. Açıklamada, “Bahse konu iddialar ile ilgili kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesi için bu açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Diyarbakır Valiliği, daha önce de gündeme gelen polislerin çocuklara tecavüz ettiği iddiaları üzerine, olayla ilgili 24 Nisan 2014 tarihinde kapsamlı bir açıklama yapmıştır. İddialar üzerine adı geçen personel hakkında yürütülen idari ve adli işlemlerde kovuşturmaya yer olmadığını karar verilmiş ve konuyla ilgili mahkeme kararı mevcuttur.

Son günlerde bu şekilde kamuoyu yaratmak için konuyla ilgili iddiada bulunan M.E.’nin hakkında adli işlem başlatılmış ve polise hakaret suçundan 2 ay 15 gün, tehdit suçundan 5 ay, iftira suçundan da 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştır. Sosyal medyada konuyla ilgili paylaşılan yazı ve haberler tamamen gerçek dışıdır. Bu konu bahane edilerek Emniyet Müdürlüğümüzün kurumsal kimliği ve mensupları hakkında maksatlı olarak yapıldığı değerlendirilen haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır. Olumsuz algı oluşturmaya yönelik iddia ve yorumların hiçbir hukuki, insani ve vicdani bir dayanağı bulunmamaktadır. Bu tip konu olması durumunda hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyeceği” denildi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER