ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2013 Pazar 12:04

Diyarbakır şehidini uğurladı


Şanlıurfa'da 14 yaş altı çim hokeyi takımını taşıyan midibüsün şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden polis memuru Ali Polat'ın (34) cenazesi düzenlenen törenle memleketi Gaziantep'e gönderildi.

Dünkü kazada şehit olan polis Ali Polat için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Çeviik Kuvvet Şubesi bahçesinde uğurlama töreni düzenlendi. Törene Vali Mehmet Cahit Kıraç, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Recep, 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Nejat Bilgin, Emniyet Müdürü Recep Güven, Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, şehit yakınları, meslektaşları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

- Minikler gözyaşlarına boğuldu

Uğurlamada ayrıca dünkü kazada yaralanan ve aralarında kolu alçılı olan Mehmet Şirin'in de (11) yer aldığı 14 yaş altı çim hokeyi takımı sporcuları ile velileri de yer alırken, çocuklar tören boyunca gözyaşlarını tutamadı.
Çocuklar ile şehit annesi Raife Polat ve ablası Ganime Polat'ın birlikte tabuta sarılışı yürekleri dağladı. Şehit babası Fevzi Polat ile şehidin kardeşi Mehmet Polat da güçlükle ayakta durabildi.

Duaların ardından şehidin cenazesi memleketi Gaziantep'e gönderildi.
Dün, 14 yaş altı Diyarbakır Emniyetspor Çim Hokeyi takımını taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu polis memuru Ali Polat hayatını kaybetmiş, 20 kişi ise yaralanmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER