ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2013 Pazartesi 23:56

Diyarbakır-Karaman ‘Gün Kardeşlik Zamanı’ dedi

Diyarbakır-Karaman Gün Kardeşlik Zamanı dedi


Karaman'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile Özel Gevher Hatun İlköğretim Okulu ve Sabah Eğitim Kurumları’nın Şubat ayında 4 otobüsle gittiği gezi sonrası iade-i ziyarette bulunan Diyarbakırlılar düzenlenen bir programda Karamanlılarla bir araya gelip ‘Gün Kardeşlik Zamanı’ dedi.

Diyarbakır’dan gelen 55 kişilik grup gün içinde Karaman’ın tarihi ve kültürel yerlerini gezdi. Şubat ayındaki gezide misafir ettikleri ailelere misafir olan Diyarbakırlılar, Karaman’da farklı bir gün yaşadı. Diyarbakırlılar akşam da Demosan Otel Konferans Salonu’nda düzenlenen ve duygulu anların yaşandığı ‘Gün Kardeşlik Zamanı’ programında bir araya geldi.

Düzenlenen programa Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Özel İdaresi Genel sekreteri M.Salih Baldız, Mahalli İdareler İl Müdürü Abdullah Şahiner, İl Müftüsü Nuri Değirmenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Öztiryaki, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsamettin Bayram, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hüseyin Akdere, Çalışma ve İş-Kur Müdürü Kenan Ateş, TKDK İl Koordinatörü Bahtiyar Çetin ile sivil toplum örgütü temsilcileri, iş adamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"DİYARBAKIR GEZİSİ TÜM ÖN YARGILARI YIKTI"

Sunuculuğunu Tiryaki FM Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Sütçü'nün yaptığı program Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Muhammet Emin Pınar’ı Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Özel Gevher Hatun İlköğretim Okulu Müdürü Tanju Yıldırım’ın açılış konuşması ile başladı. Yıldırım, yaklaşık 200 kişilik bir grupla Şubat ayının sonlarında Diyarbakır’a gezi düzenlediklerini belirterek, gezi kapsamında okuma salonları ile kardeş okullardaki öğrenci ve aileleri ile birlikte olduklarını, onlara hediye götürdüklerini ve Diyarbakır’ı gezdiklerini söyledi. Yıldırım, bu gezi ile Diyarbakır’ın 8 peygambere 500'den fazla Sahabe Efendimize ev sahipliği yaptığını öğrendiklerini dikkat çekip ilin bu yönünün ön plana çıkarılmasının çok önemli olduğunu söyledi.

"OKUMA SALONLARI OLMASAYDI DAĞA ÇIKARDIM"

Diyarbakır’daki okuma salonlarında okuyan öğrencilerin duygularını ifade ettiği program öğrencilerin seslendirdikleri ilahilerle devam etti. Diyarbakır gezisi ile ilgili bir sunumun da yapıldığı programda okuma salonlarında okuyan Muhammet Bağırtan adlı öğrencinin “Okuma salonları ve burada verilen eğitimler olmasa kötü yollara düşer, belki de dağa çıkardım” şeklindeki sözleri salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Güneydoğu gezisi ile düşünceleri tamamen değişen esnaf Mustafa Kalkan’ın “Diyarbakır her karışı ile Anadolu’nun önemli bir değeri.” sözleri de büyük alkış aldı.

Diyarbakır’dan gelen 55 kişilik gruba teşekkür belgesinin verildiği programda kısa bir konuşma yapan Diyarbakırlı çiftçi İbrahim İskenderoğlu, bu güzel tablonun oluşmasına vesile olanlara teşekkür ederek bu tür programlarla oluşan birlikteliklerin, kardeşliğin her anlamda güçlenmesine sebep olacağına dikkatleri çekti.

Diyarbakır’a gönderdiği yardımlardan dolayı Saray Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Özdağ adına Mali İşler Grup Başkanı Adnan Demirbağ’a plaketin verildiği ‘Gün Kardeşlik Zamanı’ programı Karamanlılar ile Diyarbakırların birlikte el ele tutuşması ve hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER