ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 12:26

DİSK’ten İzmir Büyükşehir’e uyarı

DİSKten İzmir Büyükşehire uyarı


İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZELMAN ve İZENERJİ çalışanları, toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alınmaması sebebiyle belediye önünde 2 saatlik iş bırakma eylemi yaptı. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, önümüzdeki günlerde belediye otobüsleri de dahil kimseye haber vermeden bir sabah ansızın çalışmayacaklarını söyledi.

        Belediye binası önünde saat 08.00’de mesaiye başlayan DİSK’e bağlı Genel–İş Sendikası’na üye çalışanlar, yaklaşık 2 saat boyunca eylem yaptı. Yaptıklarının uyarı eylemi olduğunu belirten Ege Bölge Temsilcisi Sarı, “Genel grevin ayak seslerini, her gün herkese hissettireceğiz. Önümüzdeki günlerde her an hazır olun, bir günlük iş bırakma kararını her an alabiliriz. Bunu basınla da paylaşmayacağız, bir sabah ansızın otobüslerle birlikte çalışmayacağız, 26’sındaki greve hazır olacağız.” dedi.

        Oturma eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışan işçiler, 'Sadaka değil, toplu sözleşme', 'Direne direne kazanacağız' şeklinde slogan attı. İşçiler, oturma eyleminden sonra saat 10.00’da işbaşı yapmak üzere bölgeden ayrıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER