ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 14:17

DİSK üyeleri, DHKP-C operasyonlarını protesto etti

DİSK üyeleri, DHKP-C operasyonlarını protesto etti


Ankara’da polisin terör örgütü DHKP-C’ye yaptığı operasyonda 10 kişiyi gözaltına almasını protesto eden Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyesi bir grup, Taksim’de oturma eylemi yaptı.

AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı binasına yapılan saldırıların ardından DHKP-C'ye yönelik başlatılan operasyon kapsamında aralarında DİSK’e bağlı sendikaların da olduğu 21 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Yapılan operasyonları protesto eden DİSK’e bağlı yaklaşık 100 kişi, Taksim tramvay durağı önünde toplandı. ‘Yaşasın DİSK yaşasın Genel İş Sendikamız’, ‘Operasyonunuz saltanatınızı kurtaramaz’, ’12 Eylül AKP terörü ile sürüyor’ ‘AKP terörünü, devlet vandalizmini, baskı ve itibarsızlaştırma politikalarını protesto ediyoruz’ yazılı pankart ve döviz taşıyan grup, ‘Asla teslim olmayacağız’, ‘İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız’ sloganları attı.

Helikopterler ve yüzlerce çevik kuvvet polisiyle sabah saatlerinde baskın yapıldığını belirten DİSK Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Küçükosmanoğlu şöyle konuştu: “Baskın sonucunda sadece bir tutanak tutulmuştur. Sendikamız ve Liman İş Sendikası, DHKP-C operasyonu ile ilişkilendirilerek itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır. Sanki sendikalar kanunsuzluğun ya da yasa dışılığın merkeziymiş gibi gösterilmektedir. Bunu protesto ediyoruz.”

Grup açıklamanın ardından kısa bir süre Taksim Meydanı’nda oturma eylemi yaptı. Eylem olaysız sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER