ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 22:14

Dışişleri'nden başsağlığı mesajı

Dışişlerinden başsağlığı mesajı

Dışişleri Bakanlığı, Brüksel'de Yahudi Müzesi'nin önünde gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınayarak, hayatını kaybeden dört kişinin aileleriyle yakınlarına başsağlığı diledi.


Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Brüksel'de Yahudi Müzesi'nin önünde 24 Mayıs'ta gerçekleşen silahlı saldırıyı kınıyor ve hayatını kaybeden dört kişinin aileleriyle yakınlarına başsağlığı diliyoruz" denildi.
Açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtilirken saldırının ırkçı motivasyonla işlenmediği ve anti-semitik nitelik taşımadığının ümit edildiği, aksi takdirde ise Avrupa Parlamentosu seçimlerinde ortaya çıkan "vahim tablo" karşısında kaygıların daha da artabileceğine dikkati çekildi.
Belçika hükümetinin saldırının faillerinin en kısa sürede yakalanması ve bu "vahim olayın" nedenlerinin ortaya çıkarılmasının temenni edildiği açıklamada, "Bu vesileyle, bir kez daha Türkiye'nin geçmişte olduğu gibi önümüzdeki dönemde de insanlığa karşı tehdit, tahrik ya da şiddet içeren her türlü dini hoşgörüsüzlüğü ve yabancı düşmanlığını engellemek amacıyla çabalarını sürdüreceğini vurgulamak isteriz" ifadesine yer verildi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER