ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Şubat 2013 Cuma 21:44

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Almanya'ya gidecek


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Almanya'da 49. Münih Güvenlik Konferansı'na katılacak.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Davutoğlu'nun, konferansa katılmak üzere 2-3 Şubat tarihlerinde Münih'i ziyaret edeceği belirtildi.

Davutoğlu'nun, konferansta 3 Şubat Pazar günü ''Mali, Suriye ve Ötesi: Mevcut Krizlerle Baş Etme'' başlıklı panele katılarak bir konuşma yapması ve konferans çerçevesinde bazı mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmesi öngörülüyor.

Her yıl yaklaşık 70 ülkeden 350 civarında üst düzey devlet adamı, siyasetçi, karar alıcı, akademisyen ve uluslararası güvenlik uzmanının katıldığı Münih Güvenlik Konferansı, mevcut ve müstakbel güvenlik sınamalarının tartışıldığı ve analiz edildiği önemli bir uluslararası forum olarak öne çıkıyor.

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasına göre, 1962 yılından bu yana uluslararası güvenlik ve savunma konuları hakkında görüş alışverişinde bulunulan konferansta bu yıl enerji jeopolitiği, Suriye, Avrupa-Atlantik güvenliği, siber güvenlik, Güneydoğu Avrupa ve Kafkaslar'da güvenlik ve istikrar, Avrupa savunması ve Mali'deki kriz başta olmak üzere uluslararası güvenliği ilgilendiren çeşitli konular ele alınacak.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER