ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 22:47

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Almanya'da


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Almanya'da Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütü tarafından öldürülen vatandaşların aileleriyle bir araya geldi.
     Temaslarda bulunmak üzere Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan Davutoğlu, kurbanların aileleriyle Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği'nde görüştü.
     Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Davutoğlu, görüşmede ailelere desteğini dile getirdi ve Türkiye'nin her türlü yardıma hazır olduğunu söyledi.
     "Bu ırkçı bir saldırıdır" diyen Davutoğlu, ırkçı saldırıların cezasız kalamaması gerektiğini vurguladı. Bakan Davutoğlu, yargı sürecini yakından takip ettiklerini ifade ederek, "Adil bir yargılama olması için gereken tüm hassasiyeti göstereceğiz" dedi.
     Türk vatandaşlara yönelik bu tür saldırıları gerek Almanlarla gerek çoklu platformlarda gündemde tutacaklarını kaydeden Davutoğlu, "Haklarınızı koruyacağız" ifadelerini kullandı.
     Kurbanların aileleri de Davutoğlu'na yaşadıklarını anlattı. Gösterilen ilgi için Türkiye'ye teşekkür eden aileler, yakın temas içinde olmayı arzu ettiklerini söyledi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER