ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2014 Cumartesi 15:18

Dışişleri Bakanı Davutoğlu:


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "İki şeyin rızasını alırız. Bir Hakk'ın rızası, bir halkın rızası. Onun dışında kimsenin rızası ihtiyacımız yoktur. Kimseden destek talebimiz yoktur" dedi.
Serik ilçesinde esnafı ve MHP seçim ofisini ziyaret eden Bakan Davutoğlu, ziyaret sırasında emekli bir vatandaşla sohbet ederken, ikram edilen çayı içti. Daha sonra seçim otobüsünden vatandaşlara seslenen Davutoğlu, geçen yıl Antalya'ya 12 milyon, Türkiye'ye ise 36 milyon turist geldiğini ifade etti. Türkiye'nin gayri safi milli hasılasının 4 misli arttığını ve ihtiyaç duyan her ülkeye borç veren bir ülke haline geldiğini kaydeden Davutoğlu, "İki şeyin rızasını alırız. Bir Hakk'ın rızası, bir halkın rızası. Onun dışında kimsenin rızası ihtiyacımız yoktur. Kimseden destek talebimiz yoktur. Allah'ın izniyle hak ve halk yanımızdaysa, arkamızdaysa, inşallah 11 yıl içinde gerçekleşen devrimler bundan sonra da devam edecektir" dedi.
Davutoğlu, 2013 yılında AB ile vize anlaşması imzalandığını, en geç 3 yıl içinde Türklerin Avrupa'nın her köşesine vizesiz gidebileceğini söyledi.
Bakan Davutoğlu, daha sonra partisinin Manavgat İlçe Başkanlığı tarafından Şelale Restoranda düzenlenen programa katıldı. Burada yaptığı konuşmada Barış Kartalı Projesi hakkında bilgi veren Davutoğlu, AK Parti'nin ecdadın binlerce yıl önce başlayan yürüyüşünün bugünkü temsilcileri olduğunu ifade etti.
Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu yürüyüşe gücümüz yettiğince katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Devraldığımız bayrağı daha sonraki nesillere çok daha güçlü bir şekilde, çok daha yükseklerde teslim edebilmek için gayret sarf ediyoruz. Son 12 yılda 3 genel seçimde, 2 referandumda, 2 yerel seçimde bu bayrağı daha iyi yerlere taşıdığımız için milletimiz bize daha çok destek verdi. Şimdi bu desteği bir kez daha teyit etmenin vaktidir. Bu seçim herhangi bir mahalli seçim değildir. Bu seçim, bu ülkenin kaderi itibarıyla bir kader seçimidir. Ya '12 yıllık hizmetlerden sonra bu kadrolara, AK Parti kadrolarına daha fazla güveniyoruz ve 12 yıl içinde Türkiye'nin kat ettiği mesafenin daha ileriye gitmesini istiyoruz. Bunun için bu iradeyi ortaya koyuyoruz' diyeceksiniz ya da birilerinin arzu ettiği ama hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğine inandığımız bir senaryo gerçekleşecek. Tekrar Türkiye 1990'lı yılların havasına dönüşecek. Bu 12 yıl içinde başarıyla yürüyen kervanın belki de daha azimle yürümesi için desteğinizi bize verecek misiniz?"
Türkiye'nin dünyanın her yerinde onurla temsil edilmesini sağlamayı hedeflediklerini kaydeden Davutoğlu, "Allah'ın izniyle son 12 yılda bu anlamda büyük mesafeler kat edildi. Bu kervanın hiç durmadan yürümesi lazım. Hiç aksamadan bu kervanın yoluna devam etmesi lazım" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER