ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Kasım 2016 Çarşamba 20:29

Disipline sevkedilen Cemal Kılıçdaroğlu CHP'den istifa etti

Disipline sevkedilen Cemal Kılıçdaroğlu CHPden istifa etti

Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla ihraç istemiyle disipline sevk edilen Celal Kılıçdaroğlu bu karara tepki göstererek yazılı bir açıklamayla CHP'den istifa ettiğini duyurdu.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi, Cemal Kılıçdaroğlu, yaptığı yazılı basın açıklamasında CHP'den istifa ettiğini duyurdu.

Celal Kılıçdaroğlu konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti. 

"Feto'nun Didim Belediyesi ile olan ilişkisini ortaya çıkarmak için yaptığım yürüyüşten kaynaklı CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl beni kesin ihraç talebiyle disipline sevk etmiş. Onur duydum.

Çünkü, ben mücadelemde haklıyım ve haklılığım ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır. CHP Genel Merkezi, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, Feto'ya ve yardakçılarına karşı duran, ülkesine, milletine, partisine bağlı olan beni disipline sevk etmiş ancak Feto'nun belediyeler imamı olduğu kesinleşen Erkan Karaaslan ile içli dışlı olan, CHP'ye 2014 yerel seçimlerden 3 ay önce kayıt ettirilmiş olan, siyasi geçmişi belli olmayan, Fetocularla kol kola olan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ı içine sindirebilmiş.

Böyle bir kişiyi içine sindirebilen bir parti ile benim zaten işim olmaz. Kaldı ki CHP yönetimi Atatürk'ün fotoğrafını kaldırıp çöpe atanı değil, bunu açığa çıkaranı atıyor.

Atatürk anıtını söküp Didim Belediyesi çöplüğüne atan Deniz Atabay'ı değil, beni partiden atıyor. Feto'nun okullarına yardım eden Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ı değil, Atatürkçü vatanına milletine sadık Birgül Ayman Güler'i atıyor.

Ve daha neler neler… Bunca olanlardan sonra aklıma gelen soru şu; Acaba Genel Merkez yöneticileri beni ve Atatürkçüleri partiden atmak için talimatı Pensilvanya'dan mı alıyor? Bu saatten sonra ben zaten CHP'de durmam. Hiç zahmet etmesinler, istifamı veriyorum.

Kamuoyuna saygıyla…" 

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER