ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 11:17

Diplomatlar, Başakşehir'i ziyaret etti


Ortadoğu İslam ülkelerinden gelen sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve diplomatlardan oluşan heyet, belediye çalışmaları hakkında bilgi almak için Başakşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Heyet, Dr. Jassem Al Mutawa tarafından düzenlenen 'Topluma Liderlik Kazandırma Eğitimi' programı dâhilinde Türkiye'ye geldi. Yaklaşık 100 kişilik bir ekipten oluşan heyet, 5 günlük eğitim esansında önce Başakşehir'i gezdi, ardından belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Toplantıda konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkan Mevlüt Uysal, Türkiye'nin son 10 yıllık gelişimini anlattı. Uysal, "Türkiye'de belediyecilik adına dünyadaki gelişmiş ülkelerdeki belediyecilik çalışmalarına baktığımızda eksiğimiz yok fazlamız var. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Belediye hizmetlerini ülkelerinize aktarma adına her türlü göreve hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum." dedi.

Toplantıya katılan heyet, ilçeyi ve belediye hizmetlerini beğendiklerini belirterek memnuniyetlerini bildirdi. Dr. Jassem Al Mutawa, "Başakşehir'i ve belediye hizmetlerini gerçekten çok güzel bulduk. Allah razı olsun. Bu çalışkanlık ve vatanperverlik zaten dinimizin de bir gereğidir." diye konuştu. Kuveyt'ten gelen Halid İsa, "Genel itibariyle belediyenin çalışmalarını çok beğendik. Detayları almadan önce ilçeye girdiğimiz zaman bile temizliği ve düzeni fark edebiliyoruz. Bu yüzden belediyenin hizmetlerini hayranlıkla izledik." derken İran'dan gelen Ziyad Al Hassani, "İnsan psikolojisi üzerine çalışmalar yapan bir derneğin başkanıyım. Geldiğimizden beri bütün ilçeleri gezdiğimizde İstanbul'da uzun ömürlü planlar yapıldığını görüyorum." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER