ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 22:37

Dink Soruşturmasında eski sanıklar ifade verecek

Dink Soruşturmasında eski sanıklar ifade verecek


Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin devam eden soruşturma kapsamında, cinayetle ilgili dosyada ceza alan bazı sanıkların ifadesinin alınacağı belirtildi.

Dink’in öldürülmesine ilişkin 19 sanığın yargılandığı dava karara bağlanmıştı. Dava dosyasının Yargıtay’da temyiz aşaması devam ederken, Dink’in öldürülmesine ilişkin TMK savcılığı tarafından bir soruşturma daha yürütülüyor. Savcılığın geçtiğimiz günlerde de aralarında polis ve jandarma görevlilerinin bulunduğu 10 kişinin ifadesini aldığı öğrenildi. ’Bilgi sahibi’ sıfatıyla ifadesi alınan bu kişilere Yasin Hayal, Ogün Samast, Erhan Tuncel, Ersin Yolcu ve Ahmet İskender’in de aralarında bulunduğu bazı isimlere ilişkin bilgiler sorulduğu belirtildi.

Savcılığın Dink’in öldürülmesine ilişkin ana davada sanık olan Yasin Hayal, Ogün Samast, Erhan Tuncel, Ersin Yolcu ve Ahmet İskender’in de aralarında bulunduğu bazı isimlerin yeniden ifadesine başvuracağı öğrenildi.

Dink cinayetiyle ilgili ilk davada 20 sanık yargılanmıştı. Örgüt yönünden beraat eden sanıklardan bazılarına çeşitli oranlarda ceza verilmişti. Dosya temyiz için Yargıtay’da bulunuyor.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER