ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Ocak 2014 Pazar 12:47

Dilenci topladığı bozuk paraları tümletti

Dilenci topladığı bozuk paraları tümletti


Taksim’de günde 300 lira toplayan dilencinin bozuk paraları bir iş yerinde tümletmesi, Cihan (Cihan Haber Ajansı) kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Cebindeki bozukları para sayma makinesinde saydırıp kağıt para alan dilenci kadın, ayda 10 bin lira kazandığını söyledi.

Taksim ve çevresinde yanındaki küçük çocukla dilenen kadın, Cihan kamerasına yakalandı. Kadının bir işçiymiş gibi sabah saatlerinde Taksim’e gelerek, vatandaşlardan para dilendiği görüldü. İnsanların iyi niyetini suistimal eden dilenciye, birkaç saat içinde çok sayıda kişinin para verdiği gözlendi Topladığı paraları sayan kadının, para birikince cebine koyduğu ve kendisinde az para varmış gibi dilenmeye devam etmesi dikkat çekti.

Dilencinin gün sonunda topladığı bozuk paraları, bir restorandaki para sayma makinesinde tümletmesi ise görenleri şaşkına çevirdi. Bir günde topladığı 300 lirayı, para sayma makinesinde saydırdığı öğrenilen ve karşılığında kağıt para alan kadın, görüntülendiğini görünce şok yaşadı. Kameralardan kaçan kadın, “Günde 300 lira kazanıyormuşsunuz. Hasılat nasıldı?” sorusuna “10 milyar kazanıyorum.” şeklinde cevap vererek tepki gösterdi.

Dilenci kadın, daha sonra Taksim’de gözden kayboldu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER