ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2014 Çarşamba 11:24

"Dileğim acılar, üzüntüler yaşanmasın''

"Dileğim acılar, üzüntüler yaşanmasın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Soma'da maden ocağındaki yangınla ilgili dileklerinin, acıların, üzüntülerin daha da büyümemesi olduğunu söyledi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Soma'da maden ocağındaki yangınla ilgili dileklerinin, acıların, üzüntülerin daha da büyümemesi olduğunu bildirdi.

CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu sabah yapacağı Türk-İş ziyaretini ve saat 13.00'teki MYK toplantısını iptal eden Kılıçdaroğlu, saat 12.00'de özel uçakla Etimesgut'tan Soma'ya hareket edecek. Kılıçdaroğlu, Akhisar/Akselendi'ye indikten sonra, Soma'ya geçerek taziyelerde bulunacak

Kemal Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Soma'da şehit işçilerimize rahmet, ailelerine, yakınlarına, işçi arkadaşlarına, Soma'ya ve Türkiye’ye başsağlığı ile sabır dileyeceğim. MYK üyelerimiz ve milletvekillerimizle acıların yaşandığı yerlere ziyaretlerde bulunacak, ilgililerden yetkililerden de bilgiler alacağım. Dileğimiz, yüreklerimizi yakan, içimizi çok derinden inciten, yüreğimizi yaralayan acılarımızın, üzüntülerimizin daha da büyümemesi" ifadesini kullandı.

KILIÇDAROĞLU ZİYARETLERİNİ İPTAL ETTİ

CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamada, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun 1823’de kurulan münazara topluluğu Oxford Union'un davetlisi olarak yarın İngiltere'ye gideceği hatırlatıldı.

Çeşitli programlara katılarak cumartesi günü Türkiye'ye dönmesi planlanan gezinin Soma'dan gelen "acı haber" nedeniyle ertelendiği belirtildi.

Kılıçdaroğlu, öğle saatlerinde özel uçak ile Soma'ya hareket edecek. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER