ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2014 Salı 18:42

Dikili'de konserler iptal

Dikilide konserler iptal

29 Ekim akşamı yapılması planlanan THM ve TSM konserlerinin şehit edilen 3 askerimizin üzüntüsü ve yası nedeniyle iptal edildi.


Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında 29 Ekim akşamı yapılması planlanan THM ve TSM konserlerinin şehit edilen 3 askerimizin üzüntüsü ve yası nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

Başkan Mustafa Tosun, yaptığı açıklamada, Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde, teröristlerce çarşı izninde bulunan sivil giyimli 3 askerimizin kalleşçe arkadan yapılan saldırı sonucu şehit edilmesinin tüm halkımızı olduğu gibi Dikililileri de derinden yaraladığını ifade ederek, "Üç askerimizin alçakça yapılan bir saldırı sonrasında şehit olması yüreklerimizde tarifi imkânsız büyük acılar yaşattı. Bu saldırı kalleşliktir, insanlık dışıdır. Gerçekleştirilen bu hain saldırıyı ve gerçekleştirenleri, arkasındaki güçleri nefretle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, aileleri ile ülkemize başsağlığı diliyorum. Böyle bir elim olay yaşanınca çalışma arkadaşlarımızla oturduk düşündük, akşam programında konser yapmanın doğru olmadığına karar verdik. Etkinliğimizin akşam bölümünde yer alan konser kısmını iptal ettik. Çünkü kaybettiğimiz vatan sevdasıyla, bayrak sevdasıyla, cumhuriyet sevdasıyla toprağa düşen 3 yiğit askerimizdi. Gerçekleştireceğimiz Cumhuriyet Bayramı töreni fener alayı yürüyüşümüzde yaşanan olumsuzluklara inat Dikilili hemşerilerimle el ele vererek Cumhuriyetimize bağlılığımızı gösterecek, tüm şehitlerimizi de şükran ve minnetle yad edeceğiz. Şehitlerimizin ölmeyeceğini, unutulmayacağını, vatanımızın asla bölünmesine de izin vermeyeceğimizi dosta, düşmana haykıracağız" dedi.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER