ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 21:23

DİKA’nın desteğiyle Baykan'a kültür sanat sokağı yapıldı

DİKAnın desteğiyle Baykana kültür sanat sokağı yapıldı


Siirt'in Baykan ilçesinde Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) desteği ile kültür sanat sokağı yapıldı.

    Baykan Belediyesi'nin DİKA'nın mali desteğiyle yaptırdığı sokakta aydınlatma ve diğer bölümler için ihtiyaç duyulan elektrik enerjisi güneş enerjisinden elde ediliyor.

    Belediye Başkanı M. Ali Erol, sokak projesinin AK Parti Genel Başkanlığı tarafından partili belediyeler arasında düzenlediği en iyi 20 proje yarışmasına seçildiğini söyledi. Sokağın bütün kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak şekilde dizayn edildiğini belirten Belediye Başkanı M. Ali Erol, "Yapımı tamamlanan kültür sanat sokağımız 4 bin metrekare bir büyüklüğe sahip. Bu ilçemiz için oldukça önemli bir büyüklük.407 bin TL leye mal olan sokağımızın finansmanın yüzde 70 lik bölümü Dicle Kalkınma Ajansı tarafından sağlandı. İlçem adına ajans yönetim kuruluna, Genel Sekreter Dr.Tabip Gülbay ve diğer yetkililere bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

    Ali Erol, "Çok modern olarak dizayn edilmiş sokağımızda kemerli 2 tane giriş kapısı, saat kulesi, şelale, kafeterya ve oturma grupları yer alıyor. Sokaktaki lamba ve şelale gibi yerlerin elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden sağlıyoruz. Bu da umarım ilçemiz halkı için bir örnek oluşturacak, onlarda ev ve işyerlerinde ihtiyaç duydukları elektriğin bir bölümünü güneş enerjisinden elde etmeye başlayacaklardır. Sokağımızda her türlü kültür ve sanat etkinliklerini yapabileceğimiz gibi, vatandaşlarımızda bu sokakta oturup dinlenebilecekler." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER