ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 11:28

Didim'de öğrenciler yararına kermes


Aydın'ın Didim ilçesinde Mozaik Eğitim Gönülleri Derneği, yardımsever hanımların yaptığı işleme, örgü, çeşitli yemek ve tatlılarla öğrenciler yararına kermes düzenledi. Kermesten elde edilecek gelirin fakir öğrencilerin okuması kullanılacak.

Mozaik Eğitim Gönülleri Derneği Başkanı Güler Ekiz, en güzel yatırımın çocuklara yapılan yatırım olduğunu söyledi. Mozaik Eğitim Gönülleri Derneği’nin fakir öğrenciler yararına belediye düğün salonunda düzenlediği kermesin açılışını Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve eşi Zeynep Emiroğlu, yaptı. 15 Haziran'a kadar açık kalacak kermesten elde edilecek gelir, ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanılacak.

Açılışta konuşan Didim Kaymakamı Emiroğlu, derneğin yaptığı bu faaliyeti takdir etmek gerektiğini belirterek, "Eğitime gönül vermiş bayanların öğrenciler yararına bu tür yardım kermesleri yapıp öğrenci okutması, insana yapılan en güzel yatırımdır." dedi. Dernek Başkanı Güler Ekiz de yaptığı açıklamada, "Eğitim gönüllüsü hanımların büyük bir özveri ile hazırladıkları el emeği göz nuru işleme, örgü ve çeşitli yöresel yemek ve tatlıları halkımızın beğenisine sunduk. Halkımızı kermesimize davet ediyoruz. Amacımız maddi imkanı olmayıp da okumak isteyen öğrencilere maddi katkı sağlayarak okumalarına vesile olmak. Bu sayede hem ailesine hem de topluma faydalı birer birey olmalarını sağlamak." diye konuştu. Kermesin açılışına Didim Ticaret Odası Başkanı Ufuk Döver, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şakir Şahan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER