ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 21:54

Dicle EDAŞ özel sektöre devredildi


Güneydoğu'nun en büyük elektrik dağıtım şirketlerinden biri olan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş'nin (Dicle EDAŞ) özel sektöre devri yapıldı. Diyarbakır'da dört bakanın katıldığı törenle Dicle EDAŞ'ın Eksim Yatırım Holding'e devreden sözleşme imzalandı.

Diyarbakır Rönesans Düğün Salonu'nda yapılan törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz katıldı. Törende bir konuşma yapan Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli, şirketi devralırken abonelere bir müjde vermek istediğini belirterek, "31 Ağustos'a kadar elektrik borcunu ödeyen vatandaştan gecikme bedelini almayacağız. Toplamda 600 milyon TL'yi almayacağız" dedi.

Törende bakanlar da birer konuşma yaptı. Konuşmalarından ardından Dicle EDAŞ'ın Özelleştirme Dairesi Başkanlığı tarafından 387 milyon dolar karşılığında Eksim Yatırım Holding'e devrini sağlayan sözleşme imzalandı. Sözleşme meblağının yazılı olduğu çekle hatıra fotoğrafı çektirildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER