ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 23:19

DHMİ, 20 Sudanlı'ya sivil havacılık uçuş eğitimi verdi


Güney Sudanl1 20 sivil havacılık personeline, Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından sivil havacılık eğitimi verildi.

DHMİ Genel Müdürlüğü ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın(TİKA) ortak çalışması ile Esenboğa Havalimanı Simülatör Binası ve Eğitim Tesisleri'nde Güney Sudanlı 20 havalimanı personeline, bir aylık hizmet içi eğitim programı düzenlendi.

Esenboğa Havalimanı Simülatör Merkezinde Kuruluşumuz öğretim görevlilerince gerçekleştirilen “Sivil Havacılık Güvenliği Eğitimi'nde kursiyerlere; havaalanı yönetimi, havacılık güvenliği ve havacılık güvenliği ekipmanları, iletişim-navigasyon-gözetim sistemleri, veri tabanı ve değerlendirme yönetimi konularında uygulamalı eğitimler verildi.

Eğitimlerin ardından Güney Sudan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr. John Gai Yoh’un ev sahipliğinde, TİKA’nın Orta Doğu ve Afrika Dairesi Başkanı Dr. Enver Arpa, DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanı Selahattin Yiğit, Eğitim Müdür V. İsmail Toğay’ın katılımı ile sertifika töreni düzenlendi.

Törenin ardından, “Sivil Havacılık Güvenliği Eğitimi”ni tamamlayan 20 Güney Sudan Cumhuriyeti Sivil Havacılık personeline sertifikaları verildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER