ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 12:12

DHKP-C üyesi 3 firari kadın yakalandı


İstanbul Terörle Mücadele Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah şafak vakti düzenledikleri operasyonda, firari olan DHKP-C üyesi 3 kadın şüpheliyi gözaltına aldı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2012 yılı Kasım ayında Gülsuyu'nda Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile ortak operasyon düzenlemişti. Operasyon sırasında, daha önceden isimleri belirlenen tim lideri konumundaki H.G. isimli kadın ile korsan gösterilere katıldıkları iddia edilen S.K. ve Y.K. isimli kadın şüpheliler yakalanamadığı için soruşturma dosyasına firari olarak isimleri geçirilmişti.

Terörle Mücadele ekipleri, bir yılı aşkın süredir firari DHKP-C üyesi 3 şüpheliye yönelik araştırmalarını dün tamamladı. Şüphelilerin adreslerini tespit eden polis ekipleri bu sabah şafak vakti Bağcılar Yavuz Selim mahallesinde düzenledikleri operasyonda, firari olan DHKP-C üyesi üç kadın şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Operasyon sırasında yasadışı içerik taşıyan dijital veriler de ele geçirildi.

Daha önceden silahlı bir eyleme katıldıklarına ilişkin haklarında kayıt bulunmayan şüpheliler, dijital veriler ile birlikte Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Devam eden soruşturma ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER