ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 16:38

DHKP/ C üyesi 1 kişi yakalandı


Adana’da terör örgütü DHKP/C'ye yönelik yapılan operasyonlarda 1 kişi yakalandı.

    Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan yazılı açıklamada, 1993 yılında terör örgütünün sözde üst düzey mensuplarına öz geçmiş raporu vererek örgüt adına “Canını dahi feda edebileceği” ve her türlü göreve hazır olduğunu belirten Şemsettin K.’nin Adana’ya geldiğinin belirlenmesi üzerine Terörle Mücadele Şube ekipleri çalışma başlattı. Söz konusu eylemlerinden dolayı tutuklanarak uzun yıllar cezaevinde yatan Şemsettin K.’nin çıktıktan sonrada bu faaliyetlerine devam ettiğinden aranır duruma düştüğü bildirildi.

    Zanlı Şemsettin K.’nin kimliğini gizlemek amacıyla İstanbul’daki İstinye Polis Merkezi’ne silahlı saldırıda bulunan ve silahıyla birlikte ölü olarak ele geçirilen DHKP/C terör örgütü mensubu Erdal Dalgıç’tan aldığı, üzerinde fotoğrafı oldan sahte kimliği taşıdığı kaydedildi.

    Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edilen terör örgütü üyesi Şemsettin K., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelinin yakalandığı yerde yapılan aramada ise 1 adet sahte nüfus cüzdanı, çok miktarda terör örgütü propagandasını içeren dergi, kitap ve doküman ele geçirildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER