ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 16:45

‘DEVRİM’ görenlerin ilgisini çekiyor

DEVRİM görenlerin ilgisini çekiyor


Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde yaşayan endüstri meslek lisesi mezunu Taner Türkoğlu, 'DEVRİM' adından otomobil yaptı. Türkoğlu, eski otomobilleri andıran otomobili Ali Ağaoğlu’na satabileceğini söyledi.

Alaplı ilçesine bağlı Cambazlı köyünde yaşayan Taner Türkoğlu, Atatürk´ün talimatı ile yapılan devrim otomobilinin, patpattan aynısı yaptı. İnternette dolaşırken aklına bu fikrin geldiğini ve zaman geçirmeden ise koyulduğunu anlatan genç mucit, 17 bin liraya mal ettiği otomobilin vatandaş tarafından da yoğun ilgi gördüğünü kaydetti. Türkoğlu, yoğun emek ve iş gücü sarf ederek yaptığı patpattan otomobile, 'DEVRİM' adını koydu. Görenleri şaşkınlığı düşüren patpat otomobil herkesin ilgisini çekerken, Türkoğlu 1930’lu yıllardan esinlenerek yaptığı 'DEVRİM’i, tarihi otomobil meraklısı olan iş adamı Ali Ağaoğlu’na satmak istediğini ifade etti.

    Türkoğlu, “Ali Ağa'nın paha biçilmez otomobil koleksiyonu var. Benim tasarlayarak imal ettiğim 'DEVRİM' Ali Ağa'nın pahalı otomobillerinin yanında ucuz kalır, ama ben iddia ediyorum ki; Ali ağanın otomobillerinin içinde en ilgi çekici ve merak uyandıran 'DEVRİM' olacaktır.” dedi.

    Otomobilin fiyatını 20 bin lira olarak belirleyen genç adamın Ali Ağaoğlu ile görüşerek patpattan yaptığı otomobili Ağaoğlu’nun koleksiyonuna katmasını istediğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER