ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 09:23

Devletin zirvesi bu nikahta buluştu

Devletin zirvesi bu nikahta buluştu

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın kızının nikah töreninde devletin zirvesi bir araya geldi.


Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın kızının Congressium'da düzenlenen nikah  töreninde Akdağ'ın kızı Cemile Akdağ ile Sami Çebi'nin nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç üstlendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kıydığı nikaha, yaklaşık 2 bin kişi katıldı.
Basına kapalı gerçekleşen törenin çıkışında, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Başbakan Erdoğan'ın çifte üç değil, dört çocuk mesajı verdiğini söyledi.

BAŞBAKAN'DAN TAVSİYE

Törende Erdoğan'ın yeni çifte, "Bir çocuk garip, iki çocuk rakip, üç çocuk denge, dördüncüsü ise Allah Kerim" dediğini aktaran Müezzinoğlu, törenin çok güzel geçtiğini belirterek, çifte hayırlı, bereketli ve sağlıklı bir ömür diledi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ise kızını evlendiren Recep Akdağ ile ilgili "Şimdi henüz anlamadı belki ama kızını yolcu ettikten, bu telaştan sonra biraz üzülecektir" dedi.

Kurtulmuş, babasının ablasını evlendirdikten sonra gözlerinden sicim gibi yaşlar aktığını anlatarak, "Recep Bey de bundan sonra ağlar herhalde, Allah hayırlı, mübarek etsin. Damat da iyi bir kardeşimiz, mesut bahtiyar olsunlar" diye konuştu.

Törende Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Çiçek, Başbakan Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Arınç, Bekir Bozdağ ve Ali Babacan, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, milletvekilleriyle bazı bürokratlar da yer aldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER