ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 11:58

Devletin zirvesi Anıtkabir'de buluştu

Devletin zirvesi Anıtkabirde buluştu

Cumhuriyet'in 90’ıncı yılında ilk tören Anıtkabir'de yapıldı.


Cumhuriyet'in ilan edilişinin 90. yıldönümü dolayısıyla Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi.

Anıtkabir'deki tören saat 09.00'da devlet erkanının Aslanlı Yol'un başında yerini almasıyla başladı.


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...


Törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, yüksek yargı organları başkan ve üyeleri, YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, bakanlar, milletvekilleri, bazı siyasi parti temsilcileriyle diğer askeri ve mülki erkan katıldı.
 katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindeki heyet daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Gül, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

KÜRESEL TÜRKİYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Gül Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı; "Aziz Atatürk milletimizin yönetimde söz sahibi sağlayan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Önderliğinizde kurtuluş destanını yazan milletimiz Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma hedefi doğrultusunda sarsılmaz bir irade ve kararlılıkla ilerlemektedir. Bir asra yaklaşan cumhuriyetimizin kazanımları sayesinde bugün Türkiye'nin her alanda yükselen bir ülke küresel bir cazibe merkezi haline gelmesinin gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin görkemli başarılarıyla övünüyor emanetinize kararlılıkla sahip çıkıyor kazanımlarımızı yeni hamlelerle daha da yukarılara taşımak için azimle ve inançla çalışıyoruz. Cumhuriyet bayramında millet olarak hatıranız önünde saygıyla eğiliyor size minnet duygularımızla birlikte şükranlarımızı sunuyoruz."

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER