ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 14:59

"Devlet insanların haklarını iade etsin"

"Devlet insanların haklarını iade etsin"


Mersin Gönüllü Kuruluşlar Platformu Dönem Sözcüsü Adem Şimşek, devletin yeni anayasa ile mütedeyyin insanların haklarını iade etmesi gerektiğini belirtti.

Toplam 42 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu Mersin Gönüllü Kuruluşlar Platformu üyeleri, Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde bir araya geldi. Platformun Dönem Sözcüsü Adem Şimşek, yaptığı açıklamada, ülkede barış ve kardeşlik sürecine destek vermek ve katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

30 yıldır akan kanın toplumda ciddi kırılmalara neden olduğu ifade eden Şimşek şöyle devam etti: "Bu süreç inanç değerlerimizde tarifi bulunan ve milletimizin çimentosu niteliğinde kardeşlik ekseninde, toplumun vicdanını rahatsız edecek tavizler verilmeksizin, adil ve kalıcı barışı sağlayacak şekilde cesur bir tavırla devam ettirilmesini istiyoruz. Çünkü bu sürecin başarılı ve sürekli olması; milletimizin değerlerinde yerini bulmasına ve hakkaniyet esasına dayanması ile mümkün olacaktır."

Toplumun barış sürecine destek olabilmesi için atılacak adımlar hususunda önceden bilgilendirilmesi gerektiğini vurgulayan Şimşek
"Kalıcı bir barışın sağlanabilmesi için tüm taraf ve kesimlerin sürecin parçası haline getirilmesi ile mümkün olabilecektir.
Özellikle hazırlanmakta olan yeni anayasa mütedeyyin olduğu için bugüne kadar ezilen, dışlanan, ekmeği ile inancı arasında bırakılan insanlarımızın temel haklarının iade edilerek, devlete olan kırgınlıklarının giderilmesi ve devlet-millet kaynaşmasının sağlanması için tarihi bir fırsat olarak değerlendirilmeli." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER