ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 21:30

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 80. kuruluş yıl dönümünü kutluyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 80. kuruluş yıl dönümünü kutluyor


Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) Türkiye genelinde kurumlarının 80. kuruluş yıl dönümünü bir dizi faaliyetle kutluyor. Kutlamaların Kars ayağında kurum çalışanları Atatürk anıtına çelenk bırakıp, vali Eyüp Tepe'yi ziyaret etti.

Kars Havalimanı çalışanları, İl Müdür Vekili Mustafa Konca önderliğindeki kutla programına, ilk olarak Kars Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk sunarak başladı. Ardından, havalimanında hizmet veren kamu kurumları ile şirket yöneticilerinin yanı sıra personelin katıldığı program düzenlendi. Sunuculuğunu ve açılış konuşmasını İnsan Kaynakları Şefi Doğan Gürbüz Özavcı’nın yaptığı proğram, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal’ın mesajı, DHMİ hizmetlerinin sunulduğu tanıtım videosu gösterimi, Havalimanı Müdür Vekili Mustafa Konca’nın günün önemine ilişkin yaptığı konuşma ve ikramlarla devam etti.

Etkinlikler çerçevesinde ayrıca, Kars Valisi Eyüp Tepe'yi makamında ziyaret eden DHMİ Kars idari heyeti, havacılığın tarihsel gelişimi ve özellikle son yıllardaki DHMİ’nin başarısı hakkında bilgilendirme yaptı.

Havalimanı Müdür Vekili Konca, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kars Havalimanı İşletmesi olarak 2012 yıl sonu yolcu sayısının 376 bin 147, uçak trafiği sayısının ise 3 bin 214 olduğunu söyledi. Toplam 49 havalimanı içerisinde yolcu yoğunluğu yönünden 21. sırada olduklarını da hatırlatan Konca, “Birkaç ay içerisinde açılması planlanan 36 bin metrekare büyüklüğünde Doğu Anadolu’nun en büyük terminali olacak yeni terminal binamız ile daha iyi şartlarda ve daha iyi fiziki ortamlarda hizmet vereceğiz.” şeklinde konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER