ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 20:30

Devlet baba elini uzattı

Devlet baba elini uzattı

Buzdolabındaki buzları eritmek isterken evini yakan kadına devlet sahip çıktı.


Buzdolabındaki buzları eritmek için yaktığı ateşin çıkardığı yangında evi kullanılamaz hale gelen 84 yaşındaki kadına, Sivas Valiliği tarafından prefabrik ev yapılacak.

Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sefer Buğrul ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı (SYDV) Müdür Vekili Yılmaz Yüzgüleç, Çayboyu Mahallesi'nde 17 Nisan'da çıkan yangında iki katlı evi kullanılamaz hale gelen Mevlüde Yıldız'ı kaldığı kardeşinin evinde ziyaret etti.
Kalaylı, istemesi halinde Yıldız'ı huzurevine yerleştirebileceklerini söyledi. Yıldız ise bunu kabul etmeyerek kendisine ev yapılması konusunda yardımcı olunmasını istedi. Bunun üzerine Kalaylı, gerekli araştırmaların yapılmasının ardından Yıldız'a, kardeşinin evinin yanındaki arsaya prefabrik ev yapılacağını belirtti.
Kalaylı, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Yıldız'ın üzücü bir kaza sonucu evinin yandığını hatırlattı.
Olayın ardından Yıldız'a akrabalarının sahip çıktığını belirten Kalaylı, "Sayın valimizin talimatlarıyla gerekli incelemeleri başlattık. SYDV personelimiz gerekli incelemeyi yaptı ve Yıldız'a acil ihtiyaçları için para yardımı yaptık" dedi.
Yangında, Yıldız'ın evinde tahribatlar oluştuğunu, en büyük tesellinin ise yaşlı kadına zarar gelmemesinin olduğunu söyleyen Kalaylı, şunları kaydetti:

"Teyzemizin bundan sonraki hayatını devam ettirebilmesi için durumunu değerlendireceğiz. Evde bakım ve özel bakım merkezlerine yönlendirilmesi olabilir. Bunun için de bir sağlık raporu almamız gerekiyor. Ondan sonra da inşallah barınmasıyla ilgili ne gerekiyorsa elimizden gelen yardımı yapmaya çalışacağız. Gördüğümüz kadarıyla teyzemizin başkasının yardımı olmaksızın hayatını sürdürmesi çok zor. Bu bakımdan zaten bazı önerilerimiz oldu. Kendisi ve yakınlarıyla görüşerek uygun bir hizmet modeliyle elimizden gelen yardımı devletimizin olanaklarıyla yapmaya çalışacağız."
Özaydın ise belediyenin Mevlüde Yıldız'a her konuda destek olmaya hazır olduğunu ifade etti.
Mevlüde Yıldız, Çayboyu Mahallesi'ndeki evinde buzdolabının içerisindeki buzları eritmek için ateş yakmış, çıkan yangında 2 katlı evi kullanılamaz hale gelmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER