ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 13:12

Dev kabak, ağaç motoruyla kesilebildi

Dev kabak, ağaç motoruyla kesilebildi


Ordu’nun Fatsa ilçesinde çiftçilik yapan Nusret Çamaş tarafından yetiştirilen 122 kilo ağırlığındaki dev bal kabağı, motorlu testere ile kesilerek çekirdeği vatandaşlara dağıtıldı.

Fatsa’da çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Nusret Çamaş, tarlasında yetiştirdiği Amerikan cinsi dev bal kabağını Ordu’da bir markette sergiledi. 6 kişinin yardımıyla markette kendisi için özel ayrılan standa getirilen dev bal kabağını görmek için vatandaşlar markete hücum etti. Kimi fotoğraf çekti, kimi de tarlasında yetiştirmek için çekirdeğini aldı.

Tohumunu arkadaşından aldığını söyleyen çiftçi Nusret Çamaş, başkalarının da üretmesi için çekirdeğini ücretsiz dağıttığını söyledi. Çamaş, "Bu kabağın tohumunu bana bir arkadaşım hediye etti. Tohumun yurtdışından geldiğini söyledi. Diktim, ortaya böyle çok güzel bir şey çıktı. İnternetten baktığımda isminin dev Amerikan bal kabağı olduğunu duydum, yenilebilirliğini bilmiyoruz, şimdi denenecek, arkadaşlar alıyorlar. Zahmetli bir şekilde buraya getirdik, 5- 6 kişi arabadan indirmemiz bindirmemiz gayet zahmetli oldu. Ama ortaya güzel bir şey çıktı." dedi.

Ağırlığı 122 kilo olan dev bal kabağını ilk defa görenler vatandaşlar da şaşkınlığını gizleyemedi ve seneye düzenlenecek ‘En büyük kabak’ yarışması için çekirdekleri almayı ihmal etmedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER