ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2017 Pazar 14:41

Destici : "BBP bir yerlerden talimat alarak karar vermez"

Destici : "BBP bir yerlerden talimat alarak karar vermez"

"BBP bir yerlerden talimat alarak karar vermez. Kararını kendi kurullarıyla, kendi dava arkadaşlarıyla, il başkanlarıyla, ilçe başkanlarıyla, merkez kurullarıyla birlikte verir"


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "BBP bir yerlerden talimat alarak karar vermez. Kararını kendi kurullarıyla, kendi dava arkadaşlarıyla, il başkanlarıyla, ilçe başkanlarıyla, merkez kurullarıyla birlikte verir." dedi.

Destici, parti genel merkezinde, İl Başkanları Toplantısı öncesinde, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kıbrıs müzakerelerinde Rum lider Nikos Anastasiadis'in odayı terk etmesinin kimin adil bir anlaşmadan yana olmadığını gösterdiğini belirten Destici, asıl amacın Yunanistan'la birleşmek (Enosis) olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını söyledi. Destici, "Ama yeryüzünde Türkiye Cumhuriyeti devleti var olduğu sürece bunu gerçekleştiremeyecekler, buna izin vermeyeceğiz." ifadesini kullandı.

Türkiye'de ekonomik sıkıntılar yaşandığını anlatan Destici, esnafın, üretici kesimin, emeklinin ayrı problemleri bulunduğunu, ekonominin gittikçe daraldığını savundu.

Destici, ekonominin bir hataya dahi tahammülü olmadığını ileri sürerek, tüketim ekonomisinin ve faizin terk edilmesi, istihdam arttırıcı tedbirler geliştirilmesi ve üretimin arttırılması gerektiğine değindi.

Referandum süreciyle ilgili de BBP dışındaki partilerin anayasa değişikliğiyle ilgili kararlarını açıkladıklarına işaret eden Destici, partisinin ise istişareler sonucu kararını duyuracağını bildirdi.

Destici, "Çünkü biz istişareyle kurulmuş bir siyasi partiyiz. BBP tek adam partisi değildir. Lider sultasının olmadığı bir partidir. Aynı zamanda BBP bir yerlerden talimat alarak da karar vermez. Kararını kendi kurullarıyla, kendi dava arkadaşlarıyla, il başkanlarıyla, ilçe başkanlarıyla, merkez kurullarıyla birlikte verir." dedi.

Destici, bir kamplaşmanın tarafı olmayacaklarını dile getirerek, "evet" diyenin de "hayır" diyenin de tercihine saygı duyacaklarını vurguladı.

Referandum sürecinin adil bir ortamda geçmesi adına OHAL'in kaldırılmasını istediklerini belirten Destici, bu şartlarda çıkacak bir sonuçla değişikliğin "Olağanüstü Hal Anayasası" olarak anılacağını kaydetti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER