ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 16:07

Dersimspor taraftarından çelenkli protesto

Dersimspor taraftarından çelenkli protesto


Dersimspor taraftarları, Gençlik Spor İl Müdürü Şefik Kara’yı siyah çelenk ile protesto etti. Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) mücadele eden Dersimspor ile Bingöl Genç Muratspor karşılaşmasında geçtiğimiz hafta çıkan olayların yankısı sürüyor. 22 kişinin yaralanması ile sonuçlanan karşılaşmada çıkan olayların sorumluluğunu Dersimspor taraftarlarına yüklemeye çalıştığını belirten Dersimspor taraftarları, Tunceli Gençlik Spor Müdürü Şefik Kara’yı kurumun önüne bıraktıkları siyah çelenkle protesto etti.

Gençlik Spor İl Müdürü Şefik Kara’nın asli görevinin dışında davrandığını ve Dersimspor taraftarını, maçtan çıkan olaylardan sorumlu tutarak kendilerine madde bağımlısı suçlamasını yaptığını ifade eden Dersimspor taraftarı Bülent Çetin, şunları söyledi:

“Dersimspor ile Bingöl Genç Muratspor müsabakasında yaşanan olayların Genç Muratspor taraftarlarından kaynaklı çıktığı, maçın görüntülerinden açık ve net bir şekilde belli. Buna rağmen, Tunceli Gençlik ve Spor Müdürü Şefik Kara, görevinin dışına çıkarak çıkan olayları Dersimspor taraftarına yüklemeye çalışmıştır. Tunceli valisine de olayları Dersimspor taraftarının çıkardığını, bu taraftarın da madde bağımlısı olduğu yönünde gerçek olmayan bilgiler verdiği ortaya çıkmıştır.”

Gençlik Spor İl Müdürü Şefik Kara’nın taraftarlarına yönelik bu haksız ve gerçek olmayan iddiaları kabul etmeyeceklerini söyleyen Çetin, “Yaşlı, kadın ve çocukların bulunduğu maçta, Genç Muratspor tarafından atılan ilk taş sonucu taraftarlarımızın yaralanması ile ilgili Gençlik Spor Müdürümüz umarım gerekli mercilere başvurmuştur. O koltuğun hemşericilik yapma yeri değil, hizmet sunan yer olduğunu belirtmek isteriz.” diye konuştu.

Basın açıklamasının sonunda Çetin, sporun barış ve kardeşliği pekiştiren bir duygu olduğunu spor müdürünün taraftarlarına yönelik olarak yaptığı hareketlerden ötürü istifa etmesinin gerektiğini de belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER