ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ağustos 2014 Pazar 09:38

Dershanedeki öğretmen yaşanan dehşeti anlattı

Dershanedeki öğretmen yaşanan dehşeti anlattı

Muş'un Bulanık ilçesinde, PKK yandaşları tarafından atılan molotofla yakılan dershanede bulunan öğretmen, yaşanan dehşet dakikalarını anlattı.


Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lı Mahsum Korkmaz’ın heykelinin güvenlik güçleri tarafından indirilmesini gerekçe göstererek Muş’un Bulanık ilçesinde olay çıkaran PKK yandaşı bir grup gösterici, dün saat 20.00 sıralarında özel dershane ve öğrenci yurdunu ateşe verdi. Yangın sebebiyle 3 öğretmen ile 2 öğrenci dershanede mahsur kaldı. Uzun süre dışarı çıkamayan öğretmen ve öğrenciler, polisin göstericilere müdahale etmesinin ardından kurtarıldı. Dumandan etkilenen S. A. isimli öğretmen, tedavi için götürüldüğü hastaneden gece saatlerinde taburcu edildi.

S. A., taburcu olduktan sonra yaşanan dehşet anlarını Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) anlattı. Saat 8-10 civarlarında 4 öğretmen ve 2 öğrenciyle içerde oturduklarını söyleyen S. A, "Baktık aniden havai fişekler atıldı. Camdan baktık, dershaneye doğru atıldı. Sonra molotoflarla pencereleri kırdılar, içeri molotof attılar. Polis geldi, polis de ani müdahale etmedi. Bayağı bir durdu. Ani müdahale etseydi bu kadar şey olmazdı. Biz de içerden boğulmaktan zor kurtulduk. Hasar çok. Dershanenin alt katı idare bölümü tamamen yandı. Olay büyüktü, yanmaktan ve dumandan zor kurtulduk." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER