ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 18:15

Deprem Balıkesir'de paniğe neden oldu


Merkez üssü Ege Denizi olan Saros Körfezi'nde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki deprem Balıkesir'de de şiddetli şekilde hissedildi. Özellikle yüksek katlı binalarda oturan vatandaşlar büyük panik yaşadı. İlk belirlemelere göre il genelinde can ve mal kaybının yaşanmadığı bildirildi.

    Saat 16.20 sıralarında meydana gelen depremin ardından bazı vatandaşlar ev ve iş yerlerini terk ederek sokağa çıktı. Soğuk havaya rağmen bir süre dışarıda bekleyen vatandaşlar daha sonra tekrar evlerine döndü.

        Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre Ege Denizi'nde Bozcaada açıklarında 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği öğrenildi. Sarsıntı Balıkesir merkez ve ilçelerinde de hissedildi. Özellikle Balıkesir'in kıyı ilçelerinde depremin şiddeti daha fazla hissedildiği bildirildi.

    İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bekir Bahar, merkez ve 18 ilçede şu ana kadar kendilerine can ve mal kaybına ilişkin bir bilgi ulaşmadığını söyledi. Depremin özellikle kıyı şeridindeki Ayvalık, Burhaniye, Gömeç ve Edremit'te daha fazla hissedildiğini aktardı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER