ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 04:09

Deposu delinse bile

Deposu delinse bile

Cumhurbaşkanı Gül'ün yeni makam otusu göz kamaştırıyor.


Cumhurbaşkanı Gül’ün yeni makam otosunun fiyatı 1.3 milyon avro. 5 tonluk zırhlı aracın deposu delinse bile, kendi kendini tamir ediyor.

gazeteport.com.tr'de yer alan habere göre Abdullah Gül’ün, Cumhuriyetin kuruluşunun 89. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen resmi geçit törenlerine geldiği yeni makam aracı dikkat çekti. Standart fiyatı 1.3 milyon avro olan Limuzin görünümlü 5 ton ağarlığındaki zırhlı ‘’Mercedes Pulman Guadr’’  özel güvenlik önemlerine sahip bulunuyor.

Dünyada ilk kez Japon imparatoru ile, Rusya Başbakanı için makam aracı olarak alınan araç,  her tür ateşli silahlara ve el bombasına dayanıklı bulunuyor. Lastikleri patlasa da yoluna devam eden araç benzin deposu delinirse de kendiliğinden onarımını yapıyor. Araçta otomatik yangın söndürme sistemi de bulunuyor.

Almanlar, 5.5 litrelik ve 517 HP güce sahip V12 motor ve 830 Nm torka sahip olan 6,5 metrelik zırhlı aracı, krallar, kraliçeler ve devlet başkanları için imal etti. İlk siparişi de Japon İmparatoru  verdi. Bu süper limuzinin içine kasasında yapılacak değişiklik ile jakuzi bile konulabiliyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER