ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 11:30

Denizyıldızı Derneği kermesi açıldı

Denizyıldızı Derneği kermesi açıldı


 Antalya’nın Finike ilçesinde ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenlendi. 10 gün devam edecek olan kermese yoğun ilgi gösterildi. Aylar öncesinde hazırlık yapan gönüllü bayanlar, stantlarını rengarek yaptı.

Denizyıldızı Derneği, Yunuslu Park'ta kermes açtı. Açılış törenine Kaymakam Mesut Yakuta, Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, Sahilkent Belediye Başkanı Ömer Çırpar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hızır Güneş, Orman İşletme Müdürü Faik Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Necati Bahçeci ve gönüllüler katıldı. İlçe Müftüsü Lütfü İmamoğlu tarafından yapılan duanın ardından kurdela kesimi gerçekleştirildi. Mehter takımı mini konser verdiği kermes büyük ilgi gördü. Standları gezen protokol heyeti ürünler hakkında bilgi aldı. Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu açılışın ardından kermesin ilk alışverişini yaptı.

Hayırlı bir organizasyona tanık olduğunu belirten iş adamlarından Kazım Akın, sosyal dayanışmanın en güzel örneklerinden birisini sergilendiğini söyledi. Akın, “Böyle bir yardımlaşma örneği Anadolu'ya mahsus bir durum. Başka topluluklarda bu dayanışmayı görmek zor. Çıktığım birçok yurtdışı gezileri oldu. Bu tür organizasyonlara hiç rastlamadık. Avrupa’da genelde yaşlılara yönelik yardım kampanyaları oluyor.” dedi.

Gönüllü bayanların büyük bir özveriyle bu güne hazırlandığını anımsatan Finike Girişimci İşadamları Derneği (FİGİAD) Başkanı Ahmet Sancar da, “Ablalarımız aylar öncesinden bu güne hazırlık yaptı. El emeği göz nuru birçok dikiş-nakış işleri hazırladı. Giyim üzerine ciddi çalışma yaptılar. 10 gün devam edecek kermese günler öncesinden mantı hazırladılar. Güzel bir organizasyon hazırlamışlar her halinden belli. Fedakarca çalışıyorlar, yardımlaşmanın en güzel örneğini sergiliyorlar.” diye konuştu.

KERMESE TURİSTLER DE İLGİ GÖSTERDİ

Almanya’da özel klinik işleten Erland Freij ve eşi Elena Freij'da kermes açılışına katıldı. Yiyecek ve içecek standlarına ilgi gösteren Freij ve eşi sarma, dolma ve içli köfte aldı. Güzel bir organizasyon değerlendirmesi yapan Freij, “Batı’da bu tür organizasyonlar yok. Daha çok yaşlılar ve özürlülere yönelik etkinlikler düzenleniyor. Bizim gibi insanlar değil de daha çok çiftçi hanımlar bu tür çalışmaları yapıyor. Ancak öğrenci yararına çalışma yapılmıyor. Eğitime yönelik bu tür çalışmalar Türkiye gibi ülkelerde var. Güzel bir organizasyon. Türkiye’de mükemmel insanlar var. ” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER