ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 15:57

Denizli'de organ bağışı


Denizli Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen kişinin organları ailesi tarafından bağışlandı.
Geçirdiği motosiklet kazası sonucu hastanenin acil servisinde tedavi altına alınan Kerem Baybüyük'ün (27) beyin ölümü gerçekleşti.
Aile ile hastane yöneticileri arasında yapılan görüşmede Baybüyük'ün organlarının bağışlanması kararlaştırıldı. Yapılan operasyonla Baybüyük'ün 1 böbreği Denizli merkeze, kalbi, 1 böbreği ve 2 korneası İzmir'e, ince bağırsağı Ankara'ya, karaciğeri ise Malatya'ya gönderildi.
Kerem Baybüyük'ün annesi Dürdane Erdel, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun yaşamını yitirmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
Oğlunun beyin ölümü gerçekleştikten sonra dünyasının yıkıldığını kaydeden Erdel, "Acımı biraz olsun dindirmek ve organlarının başkalarında hayat bulacağını düşünerek organ bağışında bulundum" dedi.
- Böbrek nakli yapıldı ama hayatını kaybetti
Öte yandan, Baybüyük'ün böbreği, Denizli'de 23 yıldır diyalize giren Mustafa Çatal isimli hastaya Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde nakledildi ancak ameliyattan sonra Çatal yaşamını yitirdi.
Mustafa Çatal'ın cenazesi Tavas ilçesine bağlı Karahisar beldesinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER