ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 23:34

Denizli'de okulun çatı duvarının çökmesi


Denizli Valiliği, 1 kişinin ölümü, 2'si öğrenci 7 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bir okulun çatı duvarının kantinin üzerine çökmesi olayıyla ilgili gerekli inceleme ve araştırmanın başlatıldığını bildirdi.
     Denizli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte gece başlayan, gündüz saatlerinde de devam eden ve hızı zaman zaman saatte 70-75 kilometreyi bulan fırtınanın etkili olduğu belirtildi.
     Fırtına nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde bulunan Hacı Ahmet Paralı İlk ve Ortaokulu binasının ''çatı kalkan duvarlarının'' okul kantininin üzerine çöktüğü anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
     ''Göçme sonucunda ağır yaralanan kantin çalıştırıcısı Kamile Öztürkmen, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Diğer yaralılarımızın gerekli tetkik ve tedavileri devam etmektedir. Yaşanan olayla ilgili gerekli inceleme ve araştırma başlatılmış, işlemler devam etmektedir.''
     Fırtına nedeniyle Hacı Ahmet Paralı İlk ve Ortaokulu binasının çatı kalkan duvarlarının okul kantininin üzerine göçmesi sonucu 1 kişi yaşamını yitirmiş, 2'si öğrenci 7 kişi yaralanmıştı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER