ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 17:34

Denizli’de minibüsler, otobüse dönüşecek

Denizlide minibüsler, otobüse dönüşecek


Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Belediye Meclisi’nden aldıkları yetkiyle şehirdeki toplum ulaşım hizmetlerinde otobüs sayısını 300'ün üzerine çıkartmak istediklerini söyledi.

Denizli nüfusunun her geçen gün arttığını ve buna paralel olarak ulaşımı sağlayan otobüslerde ciddi bir yoğunluk yaşandığını ifade eden Zolan, hedeflerinin minibüsleri otobüse dönüştürerek şehirde hizmet veren belediye otobüsü sayısını arttırmak olduğunu belirtti. Bu hizmeti de Denizlili esnaflarla birlikte yapmak istediklerini belirten Zolan, "Göreve geldiğimiz 2004 yılında belediyemizin en büyük sorunlarından biri toplu ulaşımdı. O dönemde hizmet veren belediye otobüsleri hem çok eski hem de kurumumuza maliyeti çok yüksekti. Biz de adeta kangren haline gelmiş bu sorunu çözmek amacı ile harekete geçtik. Vatandaşlarımızın daha rahat ve konforlu otobüslere binip, istedikleri yerlere zamanında ulaşmaları amacı ile 2004 yılında belediye otobüsü hizmetlerini özelleştirdik. Yapmış olduğumuz bu özelleştirmenin ardından vatandaşlarımıza hizmet eden otobüsler tamamen yenilenirken, otobüs sayımız da 40'tan 107'ye yükseldi. Ancak şu da bir gerçek ki, büyükşehir olan Denizlimiz hızla büyüyor ve toplu ulaşım konusunda yeni projelerin ortaya konulması gerekiyor." dedi.

Denizlili esnaflarla birlikte şehirde hizmet veren otobüs sayımızı 300'ün üzerine çıkartmak istediklerini vurgulayan Zolan, "Eğer isterlerse bundan böyle şehrimizdeki ulaşım hizmetini Denizlili esnaflarımız verecek ve minibüsler otobüslere dönüşecek. Biz bu konuda üzerimize düşeni yaptık, bundan sonrasına minibüsçü esnaf kardeşlerimiz karar verecek. Bizim için aslolan tek şey var; o da vatandaşlarımızın rahat ve konforlu bir ortamda ulaşımlarını sağlamak. Bunun için de ne gerekiyorsa yapacağız." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER