ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2013 Pazar 15:04

Denize düşen şahsı yüzme bilmeyen vatandaş kurtardı

Denize düşen şahsı yüzme bilmeyen vatandaş kurtardı


Beşiktaş’ta sara hastalığı sebebiyle bayılıp denize düşen vatandaşı, olay yerinden geçmekte olan ve yüzme bilmeyen bir şahıs kurtardı.

Kuruçeşme açıklarında balık tutmaya gelen bir şahıs balık tutarken, geçirdiği sara krizi sonrası bayıldı ve denize düştü. Çevredekilerin şaşkın bakışları altında çırpınmaya başlayan şahsa yoldan aracıyla geçmekte Murat Karaman yardım etti. Yüzme bilmeyen Karaman, halatı beline bağlayıp boğazın serin sularına daldı. Şahsı yolun altına girmekten kurtaran Karaman, hayatta kalma mücadelesi veren şahsı tekneye çıkmasına yardım etti. Denize düşen şahsa ilk müdahale olay yerinde sağlık ekipleri tarafından yapılırken, buz gibi suya atlayan Karaman'a çevredeki tekne sahipleri yardım etti.

Giysileri değiştirilen Karaman olayı şöyle anlattı: “Otomobille ilerliyorduk. Hareket halindeyken, biri denize atladı. ‘Manyak mı?’ diye kendi kendimize sorduk. Şahsı düştü diye düşündük. Aracı sağa çektik. Ben de yüzme bilmiyordum. Arkadaşların biri can simidi getirdi. Sonuçta can var ortada. Bağladım haladı belime, atladım suya. Yolun altına girmiş şahıs. Onu çıkardım.” dedi.

Bu arada suya düşen şahsı kurtarmak için verilen mücadele güvenlik kameralarına yansıdı.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER