ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 15:37

Denize düşen balıkçı bulunamadı


Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Kandilli beldesi açıklarında ağ atmak isterken ağa takılarak denize düştüğü bildirilen balıkçı kayboldu. Olayın bildirilmesinin ardından Karadeniz Bölge Komutanlığına bağlı Sahil Güvenlik ve Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından arama çalışması başlatıldı.

Ordu'dan Karadeniz sahillerine balık avlamak için gelen balıkçı teknesi mürettebatı İsa Karakuş (28) iddiaya göre denize atılan ağa takıldı. Ağ ile birlikte denize düşen İsa Karakuş, arkadaşları tarafından kurtarılmak istendi. Ancak arkadaşlarının başarılı olamaması üzerine Karakuş gözlerden kayboldu. Olayı haber alan Sahil Güvenlik ekipleri, söz konusu bölgede arama kurtarma çalışması başlattı. Gece yapılan aramalarda Karakuş'a ulaşılamadı.

Sabah saatlerinde yeniden başlayan arama kurtarma çalışmasına Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, balıkçı tekneleri ve balıkçının kaybolduğu tekne de katıldı. Geniş çaplı yapılan aramalarda şu ana kadar bir sonuca ulaşılamadı. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, konunun kendisine iletildiğini, ekiplerin arama çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER