ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Aralık 2013 Salı 12:47

Denizde yapay resif alanı oluşturmak için gemi batırıldı


Karamürsel’de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel Belediyesi ve Karamürsel Su Altı Sporları Derneği (KARSAD) işbirliğiyle su altı turizmini geliştirmek ve balık popülasyonunu artırmak amacıyla bir ilk yaşandı ve tören düzenlenerek gemi batırıldı.

Tören Karamürsel Su Altı Sporları Kulübü Derneği (KARSAD) iskelesi açığında gerçekleştirildi. Törene Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu Başkanı Ahmet İnkı lap Obruk, Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Karamürsel İlçe Başkanı ve Yönetimi, CHP İlçe Başkanı ve Yönetimi, Barbaros Denizcilik Yüksek Okulu Müdürü Yrd.Doç.Dr.Gönül Kaya Özbağ, KARSAD Başkanı Zeki Şirinoğlu, Bursa Mavikeyif dalış ve cankurtaran merkezi başkanı Hikmet Orakçı, ve çok sayıda vatandaş katıldı. Batırılacak geminin su alması sağlanarak yan yatırıldı, su alarak yan yatan gemi Karamürsel açıklarına batırıldı.

Yapılan bu proje ile Karamürsel’in sahilinde yapay resif oluşturarak balık popülasyonunu artırmak, balıkçılık sektörünün geliştirilmesi ve ilçede turizm amaçlı amatör ve sportif balıkçılık alanları oluşturmak ve dalış için cazibe merkezi haline getirilmesi hedefleniyor
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER