ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 17:31

Denizde kaybolan iki kişiden birisinin cesedi bulundu


Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde balık avlamak için dalış yaparken kaybolan iki kişiden birisinin cesedi bulundu. Diğer balıkçıya ulaşmak için aramalar devam ediyor.

Ezine ilçesinde ikamet eden Gültekin Atala (35) ve İhsan Yavuz'un (50), dün gece Gülpınar beldesinde balık avlamak için dalış yaparken kaybolmalarının ardından başlayan arama çalışmaları öğleden sonra sonuç verdi. Bölgede aynı şekilde balık avlayan bir vatandaşın tarifi üzerine denize açılan bot, suyun içindeki bir mağarada Yavuz'un cesedine rastladı. Bir cesedin bulunduğuna dair telefonun gelmesi üzerine yakınları ve diğer vatandaşlar kıyıda toplandı. Bot, cesedi alarak kıyıya getirip tahta iskelenin üzerine koydu. Ceset, savcının gelmesi için iskelede bırakılırken bot ise Atala'yı aramak için tekrar aynı bölgeye hareket etti.

Atala ve Yavuz, arkadaşları Serhat Yalçınkaya ile dün saat 22.00 sularında Akliman mevkisine gitti. Burada tüpsüz dalan Atala ve Yavuz çıkamayınca arkadaşları Yalçınkaya, durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, geceden beri arama çalışmalarına devam ediyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER