ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 20:59

Deniz Gezmiş'i anmak için toplanan gruplar arasında arbede

Deniz Gezmişi anmak için toplanan gruplar arasında arbede


Zonguldak’ta idam edilişlerinin 41. yıldönümüzde Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı anmak için toplanan gruplar arasında arbede yaşandı. Madenci Anıtı’nda aralarında öğrenci kolektifleri üyesi üniversite öğrencilerinin de bulunduğu Demokrasi Platformu ile CHP Gençlik Kolları üyesi gençler arasında çıkan tartışma, arbedeye dönüştü. Olay, polisin iki grubun arasına girmesiyle önlendi.

6 Mayıs 1972 tarihinde idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın anılması için toplanan Demokrasi Platformu temsilcileri, yürüyüşe katılan CHP’lilere etkinlikte herhangi bir siyasi parti bayrağı veya simgesinin yer alamayacağını söyledi. Bu sırada öğrenci kolektifi üyeleriyle CHP Gençlik Kolları üyesi gençler arasında yeniden tartışma çıktı. Etkinlikte parti bayraklarının taşınmasına izin verilmemesine öfkelenen CHP’li gençler ile üniversite gençlik muhalefeti grubu arasında yaşanan tartışma, arbedeye dönüştü. Olay, polisin gençlerin arasına girmesiyle önlendi.

Bunun üzerine yürüyüş yapmaktan vazgeçen CHP’li grup, anma töreninin ardından alandan ayrıldı. Daha sonra alana geçen Demokrasi Platformu ve gençlik muhalefeti üyeleri anma töreni düzenledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER