ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 17:31

Deniz Feneri e.V. davası ertelendi


Almanya'da faaliyet yürüten Deniz Feneri e.V. bağlantılı 20 sanıklı davanın duruşması, savunması alınamayan sanıkların, avukatları tarafından hazır edilmesi için ertelendi.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Deniz Feneri e.V. bağlantılı davanın 5'inci duruşmasında sanık avukatlarının da savunmalarını tamamlamaları ve taleplerini sunmalarının ardından ara karar verilmek üzere duruşmaya ara verildi.

Yaklaşık 1,5 saatlik aranın ardından Mahkeme Başkanı İsmail Hakkı Yolmaz, verdikleri ara kararı açıkladı. Duruşmaya katılmayan 6 sanıktan Firdevsi Ermiş ile Mehmet Taşkıran'ın da aralarında bulunduğu 5 sanığın avukatları tarafından hazır edilmesine karar verdiklerini belirten Başkan Yolmaz, diğer sanık Gökhan Gürbüz'ün ise ikamet ettiği Almanya'da ifadesinin alınması için gerekli yazışmaların yapılmasını hükme bağladıklarını açıkladı.

Davanın ilk duruşmasında Stutgart Türkiye Konsolosluğu'ndan gönderilen ve davanın müştekisi olan Sadık Deniz'in şikayetinden vazgeçtiğini belirten faksın ise konsolosluktan aslının istenmesi kararlaştırıldı.

Davanın 316 klasörü bulan dosyasında 200 klasörün taranarak dijital ortama aktarıldığını belirten Başkan Yolmaz, geri kalan klasörlerin de taranmasının tamamlanmasının ardından sanık avukatlarının tanık dinletme talepleri konusunda değerlendirme yapacaklarını açıkladı.

Ayrıca Almanya'da yaşadığı belirtilen ve tanık olarak dinlenmesi talep edilen Ünal Kaymakçı'nın ise adresinin tespit edilmesi karara bağlandı.

Dosyadaki diğer eksiklerin de giderilmesi karara bağlanan duruşma 23 Mayıs 2013 tarihine ertelendi. Duruşmanın, 23 ve 24 Şubat 2013 günü iki gün üst üste görülmesine karar verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER