ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 17:53

'Dengeli Beslenme'nin bestesini yaptı

Dengeli Beslenmenin bestesini yaptı


Erzurum'un Olur ilçesi TOKİ Yatılı Bölge Ortaokulu Sağlık Beslenme Kulübü öğrencileri, Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün desteği ile hazırladıkları 'Beslen Dengeli, Aş Engeli' adlı projeleri için klipli beste yaptı.

'Beslen Dengeli, Aş Engeli' projesiyle dengeli ve düzenli beslenmenin öneminin yanı sıra fazla tuz kullanımının zararlarını anlatmaya çalışan öğrenciler, dikkat çekmek amacıyla projeleri için şarkı besteleyip klip de çektiler. Öğrenciler, ayrıca, yine kendi hazırladıkları tiyatro ile projelerine ilgi çekti. Öğrenciler, ilçedeki okul ve resmi kurumlarda oyunlarını sahneledi.

Kulüp Sözcüsü Damla Özkan, amaçlarının, dengeli beslenme ve aşırı tuz kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. Özkan, sağlıklı bir hayat için düzenli ve dengeli beslenme konusunda kamuoyunun dikkatini çekmeye çalıştıklarına vurgu yaparak, "Ekip olarak, bu projeye çok emek verdik. Çalışmalarımıza başta Kaymakam Ömer Cimşit olmak üzere, bir çok kurum ve kuruluş destek oldu. Amacımız, projenin arkadaşlarımıza ve ebeveyenlere dengeli ve düzenli beslenmelerinin önemini anlatıp, sofrada aşırı tuz kullanımının önüne geçmekti. 'Beslenirim Dengeli' şarkı besteleyip, hazırladığımız tiyatro ile bunu destekledik. Proje ile ilgili beş okulda binden fazla öğrenciye sunum yapıldı." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER