ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 13:56

Demirtaş'tan Kurtiz mesajı


BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz'in emekçi kişiliği ve toplumsal sorunlara duyarlı vicdanıyla sanat dünyasına örnek olduğunu, tiyatro ve sinema sanatının gelişmesine, yeni sanatçıların yetişmesine öncülük ettiğini bildirdi.
Demirtaş, Kurtiz'in vefatı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Kurtiz'in ani vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini belirtti.
Türkiye'nin çok değerli, emektar sanatçılarından biri olan, sinema ve tiyatro alanında bıraktığı eserlerle gelecek kuşaklara önemli miraslar devreden ve birçok ödülün sahibi olan Kurtiz'in ani vefatının sanat dünyası adına büyük bir kayıp olduğunu vurgulayan Demirtaş, mesajında şunları kaydetti:
"Kurtiz, emekçi kişiliğiyle, toplumsal sorunlara duyarlı vicdanıyla hem sanat dünyasına örnek olmuş hem de tiyatro ve sinema sanatının gelişmesine, yeni sanatçıların yetişmesine öncülük etmiştir. Boşluğu asla doldurulamayacak bir sanatçıdır. Kendisini hep sevgiyle, özlemle ve minnetle anacağız. Anısı değerli eserleriyle birlikte yaşayacaktır. Sayın Kurtiz'e Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri ve tüm sanat dünyasına başsağlığı diliyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER