ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mayıs 2013 Perşembe 17:20

Demirtaş, eğitimcileri ağırladı


 İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Piri Reis Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu İletişim Lisesi öğrenci, öğretmen ve idarecileri ile bir araya geldi.

Acem Tekkesi'nde yapılan toplantıda konuşan Necattin Demirtaş, çocuk ve gençlerin eğitimine belediye olarak hassasiyetle yaklaştıklarını ifade etti. Eğitimin daha güzel yarınların kapısını açacak tek anahtar olduğunu vurgulayan Başkan Demirtaş, eğitime yapılan yatırımların geleceğine bırakılacak en güzel miras olduğunu söyledi. Geleceğin güvencesi olan çocukların en iyi imkânlarda eğitim görebilmesi için eğitim yuvalarının fiziki şartlarını güzelleştirdiklerini ifade eden Başkan Necattin Demirtaş, "Belediye olarak geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın eğitimini çok önemsiyoruz." dedi.

"SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ"

Samsun’un en büyük yaşam merkezi olan İlkadım İlçesi’nde ilköğretim ve lise olmak üzere 73 eğitim kurumunun bulunduğunu hatırlatan Demirtaş, ilçemiz yapı itibariyle kentin en büyük metropol ilçesidir. Yaklaşık 65 bin civarında olan öğrenci sayısı ile Samsun’da okullaşma ihtiyacının yarısından fazlası ilçemizde karşılanmaktadır. Bu büyük ilçenin yükünün ağırlığı belediye başkanı olarak bizim omuzlarımızdadır. Sorumluluğumuzu biliyoruz. İlçemizdeki okullarda okuyan yavrularımızın daha iyi şartlarda eğitim görebilmesi ve okullarının fiziki şartlarının iyileştirilmesi amacıyla eğitime ciddi katkılar yaptık. Gayemiz, eğitimli bir nesli toplum hayatına kazandırarak ülkemizin müreffeh ve muasır medeniyetler seviyesine yükseltilmesidir." diye konuştu

EĞLENCELİ TRAFİK EĞİTİMİ

Çocuklara özel olarak yapılan yatırımlardan örmekler veren Başkan Demirtaş, "Trafik kurallarına duyarlı bilinçli bir nesil yetiştirmek arzusuyla Derebahçe mahallemizde 4 bin metrekarelik alanda Trafik Eğitim Parkımızı hizmete açtık. İlköğretim çağındaki çocuklarımız burada trafik kurallarını uzman eğitimciler ve trafik polisleri eşliğinde eğlenerek öğreniyor. Karayollarının standartlarına uygun yollar, kavşak, alt ve üst geçitler bulunan parkımızda, çocuklarımız derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı buluyor." dedi.

HER MAHALLEYE BİLGİ EVİ

"Gençlerin sosyalleşmesini sağlamak adına eğitim tesisleri inşa ediyoruz." diyen Başkan Demirtaş, Gençlere eğitim ve sporu bir arada gerçekleştirebileceği yeni alanlar oluşturma çabasındayız. İlçemizde Kadifekale Spor Kompleksi ve Bilgi Evi tarzında yeni yapılar kazandırarak gençlerin ahlaken ve ruhen topluma faydalı bireyler olmasını sağlayacağız. Ülkemizin aydınlık geleceğe kavuşması için gençlere yönelik sosyal projeler üzerinde çalışıyoruz." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER