ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 12:39

Demirel, İslamköy'e helikopterle geldi


9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Nazmiye Demirel'in cenaze törenine katılmak üzere, Isparta’nın Atabey ilçesine bağlı İslamköy beldesine helikopterle geldi. Helikopteren indikten sonra otomobile binen Demirel, öğle namazına müteakip cenaze namazının kılınacağı Şehriban Hatun Camii'ne geçti.
Öte yandan DYP eski Genel Başkanı Mehmet Ağar, işadamı Ali Şen ve çok sayıda vatandaş da camiye geldi. Mehmet Ağar camiye gelişinde yaptığı kısa açıklamada, “Siyaset ve devlet hayatında olan insanlar kendi aileleri için, kendi yakınları için yaşamazlar. Millet için, devlet için yaşarlar. Bu yaşam içinde en büyük fedakarlıkta onların eşlerine düşer. Rahmetli Nazmiye hanım da bunun tipik bir örneğiydi. Bu fedakarlık içinde çileli bir ömür yaşadı. Kolay değildi. Allah rahmet etsin. Tabii son hepimiz için. Bugün de bu son grevimizi yapmak için buradayız.”

Bu arada cenaze namazı öncesinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Jandarma eğitimli köpeklerle araçlar ve eşyalar üzerinde arama yaptı. Ayrıca cenazeye katılanlara dağıtılmak üzere yemekler hazırlandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER