ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 12:03

Demir, 'Taviz ve pazarlık' iddialarına tepki gösterdi

Demir, Taviz ve pazarlık iddialarına tepki gösterdi


AK Parti Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, terör örgütüyle pazarlık yapıldığı iddialarına, "AK Parti, milletin rıza göstermediği hiçbir şeyi yapmaz." diyerek tepki gösterdi.

    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Sebahattin Ayaz, meslektaşları, işadamları ve esnafı Samsun Öğretmen Evi’nde düzenlediği 'Dayanışma Toplantısı'nda bir araya getirdi. AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda Ayaz, "Birlikteliğimizi pekiştirmek için böyle bir program düzenledik. Kırmayıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum." dedi. AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz da, yerel seçim sürecinde tüm teşkilatın sahada çalışmalar yapacağını söyledi.

    KESİNLİKLE PAZARLIK VE TAVİZ YOK

    Gündeme dair açıklamalarda bulunan Milletvekili Demir, terör örgütüyle pazarlık iddialarına eleştirdi. Birlik ve beraberliğin sağlanması adına yapılan girişimlerin yanlış değerlendirildiğini ifade eden Demir, "Bu süreçte 'pazarlık yapıyorlar, taviz verecekler, Öcalan'a ev hapsi çıkacak' diye laflar çıkaranlar oluyor. Kesinlikle terör örgütüyle pazarlık söz konusu olmaz ve hiçbir zaman olmayacaktır. Bu söylemlere aldanmayalım. Amacımız terörü bitirmek, başka bir amacımız yok. Birinci şartımız silahların bırakılması ve eyleme girmemiş olanların 3'üncü ülkelere gitmeleri. İnşallah devletimizin gücüyle bu beladan kurtulacağız. AK Parti hiçbir zaman milletin memnun olmayacağı karara imza atmamıştır, bundan sonra da atmayacaktır. Bundan kimsenin endişesi olmasın." şeklinde konuştu.

    28 ŞUBAT’I UNUTTURMAYACAĞIZ

    Konuşmasında 28 Şubat sürecine de değinen Milletvekili Demir, "28 Şubat'ı unutmadık, unutturmayacağız. Demokrasiye ve iradeye sahip çıkmak için bunu yapacağız. Hâkimiyet kayıtsız şartsız gerçekten milletinse o zaman bu darbeler niye, bu uyarılar niye. O dönemde sözde bir irtica paranoyası oluşturdular. İmam hatip okulunda okuyanlar irticacı oldu, sakallı sade vatandaş recim için tehdit oldu. Eşi başörtülü şubat tehdit oldu. Bu ülkede bir dönem insanlar arasında mezhepsel ayrımcılık, kılık kıyafet ayrımcılığı, inancından dolayı ayrımcılık, etnik köken ayrımcılık bir devlet politikası olarak uygulandı. Türk-Kürt kavgası çıkarmaya çalıştılar. Üniversiteye girmeyi engellediler, 'Bu bin yıl sürecek' dediler, 'Demokrasiye balans ayarı veriyoruz' dediler. Bunları yaşadık." diye konuştu.

    28 ŞUBATÇILAR HALKLA HELALLEŞMELİ

    Milletvekili Demir, 28 Şubat döneminde 'İmam hatip okuluna her zamanki gibi başörtülü girmek istiyoruz' diyen kızların polisten cop yediğini anımsatarak, "Hayatta kalanlar için söylüyorum. O dönem o kızlarımızı coplayan polislerin, onlara talimat veren emniyet müdürlerinin, başındaki İçişleri bakanları sadece adalet önünde hesap vermeyecek, bu milletten özür dileyip helalleşmek zorunda kalacaklar." dedi.

    "AK Parti'yi 28 Şubatçılar kurdu" iddialarını da sert bir dille eleştiren Milletvekili Demir, "AK Parti'yi 28 Şubatçılar kurmadı, 28 Şubat'ın mağdur ettiği millet kurdu. Bu ona bir tepki, ona bir haykırıştır. Biz demokrasi istiyoruz, biz milli iradeye saygı istiyoruz bayrağının adıdır" ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER